• Informacje na temat:

  anielskie smaki”

Artykuły na temat: anielskie smaki”
 • Ciasto Upadłego Anioła (Fallen Angel Cake)

  Oto ciasto, w obliczu którego nawet anioł by zgrzeszył. Unikalny i wyrafinowany smak sosu malinowego w połączeniu z niebiańskim smakiem i delikatną konsystencją biszkoptowego anielskiego ciasta, a wszystko to otulone chmurką przypieczonej bezy z rumem.

 • Lody z masłem orzechowym i curry

  ...​Kilka tygodni spędzonych w San Francisco należało do najsmaczniejszych w moim życiu. Dzięki anielskiemu sercu moich znajomych Kasi i Adama mieszkałam w ich domu na Mission tuż obok słynnej Tartine, więc na śniadanie jadłam kanapki na najlepszym chlebie, na obiad opychałam się taco lub burrito, a kolację często jadałam na trawie w parku Dolores.

 • Pieśń harfy

  Przewrotna, słodko-gorzka "Pieśń harfy" to najlepsza powieść Leviego Henriksena, norweskiego pisarza i muzyka, autora znakomicie w Polsce przyjętej książki "Śnieg przykryje śnieg". To dowcipna, pełna ciepła i zajmująca opowieść o miłości, Bogu, przyjaźni oraz zdradzie i utraconych nadziejach. Polska premiera powieści jednego z najpoczytniejszych skandynawskich twórców już 16 marca.

 • Jedzenie, że hej!

  Góralska kuchnia jest wyrazista, jak charakter mieszkańców Tatr. Kwaśnicę najlepiej robić z kapusty tak kwaśnej, że "gębę wykręca", a litworówkę pić mocną, 70-procentową - radzą Bartłomiej Kuraś i Paweł Smoleński w znakomitym przewodniku po tatrzańskiej historii, kulturze i kuchni "Kruca fuks. Alfabet góralski".

 • ...redaktorzy pism o modzie, jak i projektanci. Marc Jacobs powiedział o niej: "Ma anielskie spojrzenie, w którym jest jakaś ciemna strona. Jest słodka i zabawna, ale potrafi robić wrażenie złej...

 • Mamy pełną listę uczestników szóstej edycji "Hell's Kitchen"

  Warmii i Mazur 2014, finalistka Miss Polski 2014). Jest kulinarnym samoukiem. Nigdy nie pracowała w profesjonalnej kuchni. Uwielbia poznawać nowe smaki, łączyć ze sobą nieoczywiste składniki...

 • Twoim ustom dedykuję moich ustek smak Twoim dłoniom podaruję to, czego im brak Twe uczucia pozaklinam w wątki wyznań czarodziejskich A palcami namaluję...

 • Apetyt na miasto

  Flaki i smaki Trippa fiorentina, czyli klasyczne flaki po florencku, to główna potrawa powieści Philipa Kazana "Apetyt" (wyd. Znak). Rzecz dzieje się we Florencji w II połowie XV w. Bohaterem jest młodzieniec obdarzony smakiem absolutnym. Nino Latini, syn rzeźnika, kuzyn malarza Fra Filippa Lippiego i kolega Botticellego, malowałby nie gorzej niż ten ostatni, lecz wierny talentowi zostaje...

 • Łukasz Nowicki: Wciąż jestem w podróży

  Dopiero wrócił z wakacji w Rzymie, a już leci do Bułgarii jako ambasador Unicefu. Potem ma zaplanowany wyjazd do Japonii. Czasem jedzie z przyjaciółmi, czasem z synem albo... sam.

 • Niezłe zielsko

  Pasza wegetarian. Pokarm anorektyczek. Jadło dla królików. Zielsko, trawa, po prostu liście. Sałata. Po co ją jeść? Bo jest zdrowa? Tylko czy to prawda, czy raczej mowa - trawa?

Przepisy na temat: anielskie smaki”
 • 4 kulinarne symbole Wigilii

  Uroczysta, wigilijna kolacja pełna jest magii oraz potraw mających symboliczne znaczenie i odniesienia do tradycji. Już sama liczba dań wigilijnych nie jest przypadkowa, podobnie jak wybór produktów, z których przyrządzamy świąteczną ucztę. Jakie są kulinarne symbole Wigilii oraz skąd wzięły się na naszych stołach?

Dyskusje na temat: anielskie smaki”
 • Re: Najlepsze przepisy z miodem

  Ewa, wejdź na wideo onet tv "Anielskie smaki". Tam co tydzień znajdziesz nowy filmik na wspaniałe i niedrogie smakołyki . Polecam ! Ja osobiście już kilka z nich wypróbowałam i jestem zadowolona!