• Informacje na temat:

  danie indyjskie wegetariańskie

Artykuły na temat: danie indyjskie wegetariańskie
 • Duszony kurczak w stylu korma

  Korma to rodzaj bardzo aromatycznego curry, przygotowywanego na bazie jogurtu, najczęściej z kurczakiem lub w wersji wegetariańskiej. Wywodzi się z kuchni indyjskiej.

 • Co najchętniej zamawiają Polacy?

  Za zamówiony posiłek z dostawą statystyczny Kowalski płaci średnio 56 złotych. Jedzenie kupujemy przeważnie w weekendy, najczęściej wybieranym przez nas daniem jest pizza, a zamówienia składamy zwykle telefonicznie.

 • ...z dymek oraz kolendrę grubo posiekać, posypać nim gotowe danie. Oprószyć je pozostałą łyżeczką kurkumy. Korma to rodzaj bardzo aromatycznego curry, przygotowywanego na bazie jogurtu, najczęściej z kurczakiem lub w wersji wegetariańskiej. Wywodzi się z kuchni indyjskiej.

 • Najlepsze jedzenie w Dubaju

  ...restauracji tylko małe knajpki, które najlepsze swe specjały wystawiały w witrynach sklepowych. Skusiły mnie chapati-smażone, płaskie indyjskie chlebki - tłuściutkie i chrupkie. Zobaczyłam je na wystawie, w obłędnych ilościach, a wchodząc do środka chciałam tylko popatrzeć. Knajpka serwowała wegetariańskie przysmaki: obowiązkowo wszystkie przeszły solidną kąpiel w tłuszczu, a słodkości dodatkowo...

 • Sprawność ciała, spokój umysłu

  Hinduski fitness, duchowa ścieżka, a może po prostu kolejna moda kulturowa? O tym, czym jest joga, kto może ją uprawiać i dlaczego warto to robić opowiadają Ewa Wardzała i Natasza Moszkowicz z Krakowskiego Warsztatu Jogi.

 • Przepis na życie

  ...ktoś prosi: "Daj mi przepis", odpowiadam: "Nie mam. Ale przyjadę do ciebie i razem zrobimy to danie. Albo coś podobnego". Dzięki Gośce ludzie wokół zaczęli gotować. Przyjaciółka jeszcze rok temu(...) zawodowych. To właśnie chleb był największą lekcją pokory. – Zawsze byłam niecierpliwa. Przygotowanie zakwasu, wygniatanie wymaga czasu. Nie da się na skróty. To oczekiwanie, formowanie, zaglądanie...