• Informacje na temat:

  danie indyjskie wegetariańskie

Artykuły na temat: danie indyjskie wegetariańskie
 • Duszony kurczak w stylu korma

  Korma to rodzaj bardzo aromatycznego curry, przygotowywanego na bazie jogurtu, najczęściej z kurczakiem lub w wersji wegetariańskiej. Wywodzi się z kuchni indyjskiej.

 • Co najchętniej zamawiają Polacy?

  Za zamówiony posiłek z dostawą statystyczny Kowalski płaci średnio 56 złotych. Jedzenie kupujemy przeważnie w weekendy, najczęściej wybieranym przez nas daniem jest pizza, a zamówienia składamy zwykle telefonicznie.

 • ...z dymek oraz kolendrę grubo posiekać, posypać nim gotowe danie. Oprószyć je pozostałą łyżeczką kurkumy. Korma to rodzaj bardzo aromatycznego curry, przygotowywanego na bazie jogurtu, najczęściej z kurczakiem lub w wersji wegetariańskiej. Wywodzi się z kuchni indyjskiej.

 • Najlepsze jedzenie w Dubaju

  ...restauracji tylko małe knajpki, które najlepsze swe specjały wystawiały w witrynach sklepowych. Skusiły mnie chapati-smażone, płaskie indyjskie chlebki - tłuściutkie i chrupkie. Zobaczyłam je na wystawie, w obłędnych ilościach, a wchodząc do środka chciałam tylko popatrzeć. Knajpka serwowała wegetariańskie przysmaki: obowiązkowo wszystkie przeszły solidną kąpiel w tłuszczu, a słodkości dodatkowo...

 • Sprawność ciała, spokój umysłu

  Hinduski fitness, duchowa ścieżka, a może po prostu kolejna moda kulturowa? O tym, czym jest joga, kto może ją uprawiać i dlaczego warto to robić opowiadają Ewa Wardzała i Natasza Moszkowicz z Krakowskiego Warsztatu Jogi.

 • Przepis na życie

  ...ktoś prosi: "Daj mi przepis", odpowiadam: "Nie mam. Ale przyjadę do ciebie i razem zrobimy to danie. Albo coś podobnego". Dzięki Gośce ludzie wokół zaczęli gotować. Przyjaciółka jeszcze rok temu(...) zawodowych. To właśnie chleb był największą lekcją pokory. – Zawsze byłam niecierpliwa. Przygotowanie zakwasu, wygniatanie wymaga czasu. Nie da się na skróty. To oczekiwanie, formowanie, zaglądanie...

Przepisy na temat: danie indyjskie wegetariańskie
 • Ciecierzyca - kulinarną inspiracją

  Ciecierzyca wydaje się pospolitym dodatkiem do dań kuchni wegetariańskiej. Zwykle stanowi bazę popularnej przekąski, jaką jest hummus. Jednak nowatorskie podejście do kulinariów sprawia, że ta roślina strączkowa jest gwiazdą światowej kuchni.