• Informacje na temat:

  diets polnocna

Artykuły na temat: diets polnocna
 • Dieta? Najlepiej bez skrajności

  Nie unikaj tłuszczu, nie przesadzaj z owocami i warzywami - takie rady na pierwszy rzut oka nie mogą pochodzić od dietetyka. A jednak wyniki badań międzynarodowego zespołu naukowców, pracujących pod kierunkiem badaczy z McMaster University, zdają się wskazywać, że przy wyborze diety właśnie takimi sugestiami powinniśmy się kierować. Przynajmniej, jeśli chcemy... dłużej żyć. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "The Lancet".

 • Dieta dla planety i naszego zdrowia

  "Planetarna dieta" ma zapobiegać milionom zgonów rocznie i przyczynić się do zminimalizowania zmian klimatycznych. Po raz pierwszy naukowcy opracowali dietę, która bierze pod uwagę nie tylko zdrowie ludzi, ale również zdrowie naszej planety.

 • Kiedyś zalecano, by podawać je dziecku w 2. roku życia. Teraz można je wprowadzić niemowlęciu już po 7. miesiącu. Skąd ta zmiana i jakie ryby są odpowiednie dla malca? Wątpliwości rodziców rozwiewa nasz ekspert.

 • Krem z cykori z migdałami czyli sezon na zupy 2015 ! oraz DIETA, dzień 4-ty.

      Cykoria zwana inaczej endywią jest sałatą północy. W okolicach Lille, w Belgii i w północnych Niemczech uprawia się jej najwięcej. W moim dzieciństwie...

 • Białkowa dieta dla ciebie

  Skuteczność i zdrowie... Czy to da się połączyć? Jak radzą sobie z tym diety: popularna Dukana i nowa Północna?

 • Twoja skóra się starzeje? Przyjrzyj się swojej diecie.

  Od kilku lat obserwujemy w Polsce dynamiczny wzrost świadomości kobiet i mężczyzn, dotyczący coraz większych możliwości medycyny estetycznej i anti-aging....

 • Dieta matki może wpływać na ryzyko raka piersi u jej córki

  Jedzenie niektórych pokarmów w okresie ciąży może zmniejszać ryzyko raka sutka u żeńskiego potomstwa - sugerują najnowsze badania prowadzone na gryzoniach. Szczególnie pożądane składniki diety to np. tłuszcze rybie czy kwas foliowy.

 • Niedobór magnezu - czym może się objawiać?

  Już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni przez rodziców, by pamiętać o częstym jedzeniu warzyw i owoców. Słusznie - ich regularne spożywanie dostarcza wielu niezbędnych składników mineralnych i pozwala wyeliminować niedobory pierwiastków, w tym magnezu. Mimo iż staramy się odżywiać jak najlepiej, to sama dieta może nie wystarczyć...

 • Nabiał - jeść czy nie jeść?

  Temat obecności nabiału w diecie człowieka spotyka się z różnymi opiniami. Jedni rezygnują z niego całkowicie, mając na uwadze kwestie etyczne czy zdrowotne. Inni uważają, że produkty mleczne są do życia niezbędne, bo to najlepsze źródło wapnia. Czy któraś z tych tez jest prawdziwa? A może prawda leży gdzieś pośrodku?

 • Moda na wege trwa!

  Coraz więcej polskich i zagranicznych gwiazd wybiera dietę roślinną. Z jakiego powodu? Dlaczego Bono, Sir Paul McCartney, Clint Eastwood, Tina Turner, Agata Buzek, Maja Ostaszewska, Paulina Holtz czy Marek Piekarczyk doceniają moc roślin? Co powoduje, że coraz więcej osób deklaruje przejście na dietę wegetariańską bądź wegańską?

Przepisy na temat: diets polnocna
 • Włoskie sery - nie tylko smaczne, ale i zdrowe

  Nawet nie będąc we Włoszech można posmakować w oryginalnych serach tamtejszego regionu. Parmezan, gorgonzola czy Asiago cechuje nie tylko wyraźny smak, ale i właściwości zdrowotne. "Łączy je to, że wytwarzane są z mleka krowiego" - mówi PAP Life Aneta Kołaszewska.

 • Orzech twardy do zgryzienia

  W rodzimej tradycji orzech jest łączony ze szczęściem i powodzeniem. W dawnych czasach był symbolem mądrości - jego kształt kojarzono z ludzką czaszką.

 • Żurawina

  Moda na małe - wielkości agrestu - piłeczki z wolna przez ocean dociera i do nas. I choć produkt nie jest typowo amerykański, to właśnie tam znalazł uznanie i wiernych zwolenników, a nawet posiada własne muzeum.