• Informacje na temat:

  fajne dania dla kilkunastu osób

Artykuły na temat: fajne dania dla kilkunastu osób
 • To nie jest kraj dla delikatnych istot

  Islandia to pierwsze państwo na świecie, w którym kobieta została prezydentem, ale nie tylko dlatego ta wyspa o surowym klimacie nazywana jest rajem dla kobiet. Firmy muszą tu udowodnić, że swoich pracowników wynagradzają tak samo bez względu na płeć. Pojęcie „szklanego sufitu” i męskiego zawodu nie istnieje. Ale coś za coś. – Na Islandii nie da się być delikatną istotą. Kobiety zawsze wykonywały...

 • Miłość aż po grób

  Dawno temu stwierdziłaś: to ten jedyny. Dziś jest Twoim mężem. Co się jednak stało z wzajemną fascynacją, zauroczeniem? Przepadły. Do tej pory naukowcy sądzili, że uczucie z czasem musi się wypalić. Ale uwaga, rewolucja! Udowodniono, że po kilkunastu latach wspólnego życia można być ciągle zakochanym pierwszy raz.

 • Siła jest kobietą

  ..., że mają, i właśnie dlatego nie chciałabym być mężczyzną. Kobieta zarówno przez swoją biologię, jak i uwarunkowania kulturowe ma pod górkę i dzięki temu poznaje więcej aspektów życia, zdobywa(...) cudem pogodzę obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Wtedy Anna Dymna, z którą pracowałam w Teatrze Telewizji, powiedziała mi: "Zobaczysz, wszystko w naturalny sposób się ułoży, nie będzie ci lekko, ale...

 • Psie serce

  ...- Ma nie tylko serce, ale i emocje. I bywa dla człowieka jak lustro. Po zachowaniu psa można poznać, jaki psychologiczny problem ma jego pan – mówi Dorota Sumińska. I tłumaczy, dlaczego warto mieć psa, czemu w życiu dziecka może on spełniać ważniejszą rolę niż niania, jak układać wzajemne stosunki z korzyścią dla obu stron?

 • Magdalena Bogulak: Piękny biznes

  Dla każdej z nas piękno to całkowicie inna historia. Magdalena Bogulak, od 30 lat działająca w branży urodowej, wie, jak wydobyć z kobiety to, co w niej najcenniejsze. Instytut Sharley, uwielbiany przez gwiazdy i ceniony za profesjonalizm, prowadzi od lat pewną ręką i na niezmiennie najwyższym poziomie.

 • Singielka? Już nie brzmi dumnie. Samotna Polka szuka męża

  Czy małżeństwo i udane życie rodzinne mogą być wyznacznikami sukcesu? Okazuje się, że tak. Z badań wynika, że dla niemal 60 proc. Polek założenie rodziny jest sukcesem, a aż 96 proc. jest zdania, że udane życie rodzinne ma bezpośredni wpływ na poczucie szczęścia.

 • Iza Miko: myślę o polityce

  Gra w Hollywood i otwarcie mówi: Polska to chyba dla mnie za mało. A jednak zrobiła wyjątek i wystąpiła w filmie Kochaj i tańcz.

 • Cyk! I już mnie nie ma

  ...powiedziałeś, że chcesz zostać aktorem, wiele osób mówiło, że się nie nadajesz. Postawiłeś na swoim. Skąd wiedziałeś, że ten upór będzie dla ciebie dobry? - Słucham siebie. Czy to intuicja, wewnętrzny(...) poczuć, jak to jest być jej mężem. Robisz to dla roli. - Tak, na studiach spędziłem kilka dni na oddziale dla psychicznie chorych, podglądałem pacjentów, bo grałem McMurphy’ego w Locie nad...

 • Pani doktor taka młoda?

  Onkologia jest piękna. Jak to brzmi? W ich ustach - niefałszywie. Grzeszą, kiedy się śmieją w środowisku, w którym umieranie jest codziennością? Gdy pachną perfumami, żartują, tańczą? Jaką wartość ma dla nich czas - dzień, miesiąc, rok? I właściwie dlaczego wybrały ten zawód? O tym, jak uczą się życia od śmiertelnie chorych, opowiadają dwie Anny i Barbara - młode lekarki onkologii.

 • Piotr Głowacki: Widzę siebie w roli Bonda

  ...w zdarzeniach, zadawałem pytania. Byłem na kilkunastu wezwaniach. Każde było ciekawe, bo dotyczyło ludzkiego życia. Spotykasz człowieka, który nie widzi dla siebie innej szansy jak wezwanie pomocy. To bardzo(...). Chociaż uważam, że rywalizacja w wypadku aktorskiej pary jest podobna do tej między rodzeństwem, które musi walczyć o uwagę rodziców. Dla aktorów rolę rodziców grają widzowie. Aktor, wychodząc na scenę...