• Informacje na temat:

  galareta do ozora

Artykuły na temat: galareta do ozora
 • Składniki: cebula, marchewka, 80 dag ozora wołowego, 4 ziarenka pieprzu, 3 ziarenka ziela angielskiego, liść laurowy, pieprz, sól, łyżka żelatyny, gałązki koperku , granat do dekoracji, łyżka kwaśnej śmietany.

 • Ozór wołowy peklowany

  Ozór wołowy; 0,5 dkg saletry; 2 dkg soli; płaska łyżeczka cukru; po 1/4 łyżeczki mielonego pieprzu i ziela angielskiego; łyżka mielonego jałowca. Wywar: włoszczyzna; cebula; listek laurowy; 2 - 3 goździki; po 2 - 3 ziarenka ziela angielskiego pieprzu i jałowca.

 • Ozór wołowy; 0,5 dkg saletry; 2 dkg soli; płaska łyżeczka cukru; po 1/4 łyżeczki mielonego pieprzu i ziela angielskiego; łyżka mielonego jałowca. Wywar: włoszczyzna; cebula; listek laurowy; 2 - 3 goździki; po 2 - 3 ziarenka ziela angielskiego pieprzu i jałowca.

 • Wolno czytać przy obiedzie

  ...też i dlatego, że jestem językoznawcą. Niech pani jednak zauważy, że "języka" ani "ozora" byśmy nie zjedli, ale sympatycznie brzmiące ozorki - w galarecie, z chrzanem - owszem. Lubię też podroby: nerki...

 • Licz z nami kalorie

  Każda kobieta pragnie zachować zgrabną i szczupłą figurę. Pałaszując w pośpiechu śniadanie przed wyjściem do pracy lub objadając się wieczorami zastanawiasz się czasem ile pochłaniasz kalorii w spożywanym posiłku? Aby rozsądnie pomóc sobie w utrzymaniu odpowiedniej sylwetki dobrze jest wiedzieć czy właściwie pokrywamy potrzeby energetyczne naszego organizmu.

 • Policz swoje kalorie

  Każda kobieta pragnie zachować zgrabną i szczupłą figurę. Pałaszując w pośpiechu śniadanie przed wyjściem do pracy lub objadając się wieczorami, zastanawiasz się czasem, ile pochłaniasz kalorii w spożywanym posiłku?

 • Dom ze sobą

  21 lat. Tak długo pozostawała w cieniu. Żona polityka robiącego karierę dbała o to, żeby jej twarz była nierozpoznawalna. Udawało się do czasu. Nauczycielka, matka pięciorga dzieci i pani domu została pierwszą damą. W pierwszym wywiadzie po wyborach Anna Komorowska opowiada o tym, co bierze ze sobą do Belwederu.