• Informacje na temat:

  kuchnia wg jamie

Artykuły na temat: kuchnia wg jamie
 • Kiedy Jamie poznał nonny

  ...z naszą obecnością i budowanie ich pewności siebie, ale gdy już zdobywaliśmy ich zaufanie, zaczynała się prawdziwa zabawa - mówi Jamie. Cucina povera "Biedna kuchnia" to określenie potraw stworzonych(...) w swoim rodzaju jakość składników tam dostępnych. Z pewnością ta fascynacja miała wpływ na to, że młodziutki Jamie zaprzyjaźnił się z dwoma wybitnymi szefami kuchni - Antonio Carluccio, który był...

 • Jamie Olivier: Kochanie, gdzie jest kolacja?

  Szeroki uśmiech. Zaangażowanie społeczne. Pasja. Na Instagramie śledzi go sześć milionów osób, na Facebooku "lubi" siedem. Za co tak naprawdę uwielbiamy Jamiego Oliviera?

 • Jamie gotuje po włosku, Jamie Oliver

  Najnowsza książka kucharska Jamiego Olivera, wspaniały hołd złożony włoskiej kuchni, ponad 130 przystępnych przepisów na smakowite dania. Gratka dla miłośników włoskiej kuchnii i nie tylko. Ekskluzywne wydanie, piękne zdjęcia, 408 stron.

 • Perfekcjonistka w kuchni

  ...imprezy byłabym uwięziona w kuchni.  Wszystkie domowe imprezy przecież i tak kończą się w kuchni. - I to właśnie jest super, że wszyscy się tam dobrze czują, że kuchnia jest centrum życia domowego(...) satysfakcja, gdy dajemy tytuł MasterChefa i trzymamy kciuki za zwycięzcę. Myślisz, że programy tego typu mają szanse dokonać tego, co zrobił Jamie Oliver w Wielkiej Brytanii - wpłynąć na to, co i jak jemy...

 • Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków

  ...się go gotowało, jakich przypraw używano w czasach, gdy nie znano pieprzu, co pijano, gdy nikt nie słyszał o kawie ani herbacie, jakie warzywa stosowano w słowiańskich kuchniach oraz kim naprawdę był Piast. Ponadto autorzy przygotowali około 120 przepisów, między innymi na polewki, piwa, dania z kasz, bryjki, mięsa, miód pitny, które możemy przyrządzić we współczesnych kuchniach. Znajdziemy tu...

 • Jamie Oliver - z miłości do produktu

  ...„To kucharz, umiejący grać na więcej niż jednym bębenku” - pisze Gilly Smith - biografka Jamiego Olivera i trudno nie przyznać jej racji. Przebojowy Brytyjczyk od lat gotując, zmienia świat na lepsze. Jego akcje społeczne zyskują nie tylko duży rozgłos, ale przede wszystkim przynoszą wymierne rezultaty.

 • Bulwy jam z pikantnym wieprzowo-fistaszkowym farszem

  Bulwy wypełnione farszem i podane ze skwarkami to niebanalne i sycące danie.

 • Jamie Olivier: "Gotuj zdrowo dla całej rodziny"

  Dzięki książce "Gotuj zdrowo dla całej rodziny" nadasz nowy wymiar swoim ulubionym rodzinnym daniom i poszerzysz swój kulinarny repertuar o nowe, pożywne i smakowite posiłki, które nie dość, że będą zdrowe i zbalansowane, to jeszcze - dzięki przepisom Jamiego Olivera - bardzo łatwe w przygotowaniu.

 • Jamie Oliver uważa, że jego córki są lepszymi rodzicami niż on

  ...41-letni szef kuchni ma pięcioro dzieci - Poppy (14 l.), Daisy (13 l.), Petal (7 l.), Buddy'ego (6 l.) oraz Rivera (4 mies.) - razem z żoną Jools. Jamie jest pod wrażeniem tego, jak jego nastoletnie córki zajmują się młodszym rodzeństwem.

 • "Gotuj sprytnie jak Jamie"

  ...​Już 22 października premiera najnowszej książki kucharskiej Jamiego Olivera "Gotuj sprytnie jak Jamie".

Przepisy na temat: kuchnia wg jamie
 • Monika Zamachowska: Moją kulinarną idolką jest babcia Ziuta

  ..."Kuchnia kobiet", nowa książka Moniki Zamachowskiej, jest swego rodzaju kulinarną biografią. Dziennikarka przywołuje przepisy znane w jej rodzinie i te opracowane przez jej przyjaciółki. Jak przyznaje, kulinarną "księgą mądrością" jest dla niej wiekowy notatnik babci.

 • Wodorosty wpływają na morza kulinarnych trendów

  Jako jeden z produktów, który zasługuje na miano "superfood" Jamie Oliver wskazał na wodorosty. Pojawiające się nieśmiało w formie sproszkowanej, spokojnie mogą one stać się elementem wielu dań, nie tylko zielonych koktajli.

 • Gotowanie to moja wielka pasja

  ...specjalność to kuchnia „jak u mamy” Aneta Matusik (31 l.) z Popielarni talent kulinarny odziedziczyła w genach. Choć gotowaniem zajęła się dopiero po ślubie, dziś wygrywa w konkursach, a jej specjalność to(...) oko!" - słyszałam w odpowiedzi. I lałam bez opamiętania - wspomina Aneta. - Z czasem szło mi coraz lepiej. Kiedy pojawiły się dzieci, skupiłam się na tym, żeby moja kuchnia była jak najzdrowsza...

Dyskusje na temat: kuchnia wg jamie
 • Re: Kiedy Jamie poznał nonny

  Gennaro z innym Włochem występowali w świetnym programie "Dwóch łakomych Włochów", gdzie zjechali całe Włoch w poszukiwaniu smaków z młodości. "Kuchnia Biedoty" - powtórka z Jamiem ma sens?

 • Re: Śniadaniowy rytuał bez stresu

  jedna wielka sciema,ta pani ma tyle wspolnego z kuchnia co ja z odprawianiem mszy.W angli liczy sie tylko jamie oliver i ramsay.