• Informacje na temat:

  lalka z makaronu

Artykuły na temat: lalka z makaronu
 • Umiera. Nie przypominam sobie, aby w ostatnich dniach cokolwiek zjadła. Czekolada- jej ulubiona- nietknięta od świąt. Wygląda źle. Zawsze była szczupła. Teraz niknie. Kości policzkowe zaznaczone jak dwie pręgi, dołeczki- sine kratery. Nigdy nie miała tak krótko przyciętych paznokci. Łamią się non stop. Włosy udają, że są w formie. Kucyk jak od lalki- mini. Ściągnęła pierścionek, ten dwa razy zmniejszany, bo spada. Mówi mało, jakby każde słowo kosztowało ją więcej niż ma, jakby to był wysiłek...

 • Jawa: Wyspa uśmiechniętych ludzi

  Jeśli uważasz, że życie z dnia na dzień nie ma sensu, nie rozumiesz jak można chcieć mieć tylko tyle, ile wystarczy do skromnego życia, uwielbiasz narzekać i nienawidzisz, kiedy ludzie uśmiechają się do ciebie bez powodu - nie czytaj tego tekstu. I nie jedź na Jawę.

 • Rodzina na odległość: Gdzie jest mama?

  .... Mały bałagan w pokojach Kinga jeszcze zniesie, ale drażni ją widok zatłuszczonej mikrofalówki czy nieumyta obudowa brodzika. Kiedy widzi nitki starego makaronu na kuchence, chce natychmiast zwołać...

 • Tagliatelle z wiosennym szpinakiem i o kinie dla dzieci

  ...smietany by uzyskac kremowa konsystencje. W takiej formie nawet moj szesciolatek uwielbia szpinak. Na 3 porcje 350 g makaronu tagliatelle czyli wstazki 350 g mlodego szpinaku zabek czosnku sol(...) w przedszkolu lalkami, klockami i ksiazeczkami. Inne czasy, inne kraje, inna wiedza o rozowju dziecka.

 • Trudny rodzic

  Są tylko ludźmi. Bywają nieodpowiedzialni, nadopiekuńczy lub zbyt surowi. Nie umieją przytulić, zrozumieć naszych problemów. Czasem też znikają i przestają się nami interesować. Trudny rodzic podcina swojemu dziecku skrzydła. Dopiero gdy dojrzewamy, możemy sprawić, by te skrzydła odrosły. Oto trzy prawdziwe historie i trzy sposoby, jak być szczęśliwym dorosłym, gdy miało się niezbyt udane dzieciństwo.

 • Cała Polska gotuje, czyli kuchenne rewolucje

  ...ze świata Maria, 58 lat, odkryła kuchnię orientalną Zaczęło się od makaronu sojowego. Dawno temu, w listopadzie. - Lało, było zimno jak w psiarni, a ja wracałam zmęczona po odwiedzinach(...) dziwi, że urodziła córkę, która wolała bawić się garnkami niż lalkami. Od małego uwielbiałam pomagać przy posiłkach. Największe święto było wtedy, gdy tata wracał z rejsu i gotowaliśmy wszyscy razem...

 • Dobre nawyki poprawią apetyt

  Możesz je wpajać już niemowlęciu. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej malec będzie jadł z ochotą. Oto rady, które ułatwią ci osiągnięcie sukcesu.

 • Wszystko w porządku

  Jeśli zdarzyło ci się kiedyś poślizgnąć na dziecięcej książeczce lub nadepnąć (boleśnie!) na porzucony klocek, ten tekst da ci nadzieję na lepszą przyszłość.

 • Brzuch w wodzie

  Grubas ubrany w przyciasne majtasy stał w basenie zanurzony po brzuch. Górna jego część - różowa i owłosiona - wystawała ponad taflę wody i drżała przy każdym ruchu.

 • Komediantka

  ...łóżko. Rozebrana do koszuli wślizguje się pod kołdrę. Z kimś baraszkuje. Zapala się światło. Nie, to nie mężczyzna, tylko szmaciana lalka wielkości człowieka. Facet zabawka, milczący, bezwolny...