• Informacje na temat:

  macierzanka cytrynowa

Artykuły na temat: macierzanka cytrynowa
 • Rośliny, które chronią przed insektami

  .... Macierzanka, zwłaszcza jej cytrynowa odmiana nie będzie lubiana przez komary. Macierzanka dobrze poczuje się w słonecznym, suchym stanowisku. Trawa cytrynowa. Niełatwo wyhodować ją w naszych warunkach...

 • Przydomowy ogródek ziołowy

  ...i rozmaryn, ścinaj do połowy - nigdy bardziej. Zioła preferujące półcień: oregano, lubczyk, kolendra, estragon, melisa, macierzanka cytrynowa, mięta i marchewnik anyżowy. Zioła preferujące dużo słońca: chili, lawenda, hyzop lekarski, rozmaryn, szałwia i cząber. Zioła, które wabią motyle: tymianek, szałwia, mięta, hyzop lekarski, bazylia, melisa cytrynowa, cząber i oregano. Fragment książki...

 • Jak się pozbyć moli odzieżowych z szafy

  Kiedyś były bardziej wybredne i żywiły się wełną, futrem i skórą. Wraz z rozwojem cywilizacji i one wzbogaciły swoje menu o mieszanki włókien sztucznych z naturalnymi, więc żadna tkanina w szafie nie jest bezpieczna.

 • Ach, śpij, kochanie...

  Nie możesz zasnąć, a liczenie baranów nie pomaga? Albo budzisz się w środku nocy i już nie możesz zmrużyć oka? Sprawdź, co pomoże.

 • W dobrej formie mimo braku słońca!

  Dzięki ziołom, ale także warzywom i owocom możesz poradzić sobie z zimowym brakiem sił i złym nastrojem. Oto twoja pomocna apteczka.

 • Jedz go, a szybko pozbędziesz się zimowego tłuszczyku!

  Kiedy wraz z końcem zimy cała przyroda powoli zaczyna budzić się do życia, nas – jak na złość, dopada spadek formy. Uczucie ciągłego zmęczenia, senność, trudności z koncentracją, chwiejne nastroje i rozdrażnienie – to typowe o tej porze roku dolegliwości. Z powodu tzw. przesilenia wiosennego stajemy się również bardziej podatne na infekcje wirusowe i bakteryjne, zwłaszcza górnych dróg oddechowych. A i problemy z układem pokarmowym dają o sobie znać – szczególnie te o podłożu nerwowym, jak...

 • Jak hodować pelargonie

  Ulubione kwiaty naszych mam i babć co roku pięknie zdobią balkony oraz tarasy. Z jakimi roślinami je połączyć, by skrzynki wyglądały inaczej niż zawsze, podpowiada ogrodnik - Iwona Głuchowska-Fisz.

 • Superenergia na zawołanie

  Zapytaliśmy lekarzy, psychologów i dietetyków, jak bez wielkiego wysiłku dodać sobie energii. Oto program, który warto stosować przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

 • 27 kąpieli do zadań specjalnych

  Zabiegi robią furorę w uzdrowiskach i spa. Ty też doceń dobroczynne działanie kąpieli. Dodaj do niej zioła, otręby czy miód i przekonaj się, że to nie tylko przyjemny relaks, ale i pomoc dla skóry.

 • 27 kąpieli do zadań specjalnych

  Zabiegi robią furorę w uzdrowiskach i spa. Ty też doceń dobroczynne działanie kąpieli. Dodaj do niej zioła, otręby czy miód i przekonaj się, że to nie tylko przyjemny relaks, ale i pomoc dla skóry.