• Informacje na temat:

  pierwsza pomoc dla dzieci pokaz

Artykuły na temat: pierwsza pomoc dla dzieci pokaz
 • ...w szkole francuskiego, jak na panienke przystalo ... i zawsze wspominala, ze francuskiego nie lubila, bo pierwsza w zyciu dwoje dostala wlasnie z tego jezyka ... zamiast powiediec serce po francusku czyli(...) jej w wielu sytuacjach pomoc... czytala tez do smierci romanse ... po niemiecku, czesto pisane gotykiem, ktore ja sama pozyczalam jej w naszej bibliotece - prywatnej przy u. sw. Jana. Mama uczyla sie...

 • Dzieci odjeżdżają

  Marihuana nie uzależnia. Narkomani wywodzą się z marginesu. W dobrych rodzinach nikt nie bierze. Gimnazja i licea są „czyste”. Co musi się stać, żebyś przestała w to wierzyć? Twoje dziecko musiałoby zostać narkomanem. Niech los ci lepiej tego oszczędzi. Posłuchaj trzech matek, które przeszły przez najtrudniejsze doświadczenie swojego życia. Poznaj ich dzieci, które były fajne i takie „normalne”.

 • Twoje dziecko idzie do pierwszej klasy

  Już we wrześniu ponad 2 miliony dzieci wyjdzie z bezpiecznych warunków przedszkolnych, aby zacząć edukację w pierwszej klasie. Jednym z najważniejszych zadań rodzica w tym okresie, jest przygotowanie dziecka do podjęcia nowego wyzwania - nauki w szkole.

 • Dziecko idzie do szkoły

  Pierwsze tygodnie w szkole, nowe osoby, obowiązki... To duży stres dla dziecka - zarówno pierwszaka, jak i gimnazjalisty. Ułatw mu dobry start!

 • Joanna Kos - Krauze: Zawód dla masochistów

  ...​Nie pchała się na afisz. Dosłownie, bo gdy z mężem robili filmowe hity: Dług, Plac Zbawiciela, on figurował jako reżyser. Dla Joanny Kos-Krauze liczyło się coś innego. Inspirujący związek, trudny, bo oboje po przejściach. Twórcze partnerstwo: o to, jak zrobić Nikifora, spierali się długo. I odpowiedzialność. Była ważna, gdy Krzysztof chorował i walczyli o jego życie. Joanna sama skończyła film...

 • Pora zrobić coś dla siebie

  Życie toczyło się codziennym rytmem zajęć, pracy, opieki nad dziećmi. Aż przyszedł taki moment, że albo dzieci podrosły i nie wymagały już tak intensywnej opieki, albo potrzeba wykrojenia dla siebie kawałka świata stała się tak silna, że Ewa i Anna znalazły mimo natłoku zajęć czas na własne pasje. Dziś zgodnie mówią, że było warto, a ich życie stało się dzięki temu szczęśliwsze.

 • Idealna Pierwsza Komunia

  ...poważnie traktujecie ten podniosły sakrament. Czytanie Biblii Sięgnijcie po opowiadania biblijne przeznaczone dla dzieci. Przeczytaj dziecku fragment o Ostatniej Wieczerzy. Wyjaśnij, że to właśnie na(...) nieśmiałym dzieciom, opanować lęk. Dlatego przygotowując listę gości, przyjęcie, dekoracje, oswajaj dziecko z myślą o uroczystości. Najpiękniejsze upominki Modne prezenty szybko odejdą w zapomnienie...

 • Pierwsza szklanka piwa wydawała się niegroźna

  Ilona Felicjańska zadzwoniła do naszej redakcji i zaproponowała: "Chcę powiedzieć prawdę. O swoim uzależnieniu od alkoholu, terapiach, kłopotach domowych. Wierzę, że moja szczerość ma sens. Może jakaś kobieta, która ma problemy podobne do moich, zamiast przeżywać je w samotności, zacznie szukać pomocy.

 • Pierwsza taka dama

  ...kiedy została panią prezydentową, ubiera się wyłącznie w klasyczne garsonki i twierdzi, że "w pełni podziela prawicowe poglądy męża". O tym, dlaczego Francuzi uważają Bruni za największy skandal(...) prywatną kolację z prezydentem Francji. Dlaczego? - To przyjęcie, które zorganizował Jacques Séguéla, były doradca Mitterranda, wpływowa postać we Francji, odbyło się 14 listopada 2007 r. Data ma...

 • Po co dzieciom zwierzaki?

  Czworonożny przyjaciel, puszysty królik, a nawet pływająca w akwarium rybka mogą pomóc w rozwoju i wychowaniu dziecka. Dlatego zaproś zwierzęta do domu!