• Informacje na temat:

  sledz jak sardynka

Artykuły na temat: sledz jak sardynka
 • Jak ulżyć wątrobie?

  Przechodzi przez nią wszystko, co trafia do organizmu. Trzeba wiedzieć, co jej szkodzi. Jej główni wrogowie to alkohol, wirusy oraz... jedzenie i leki.

 • Trzustka: Jak ją chronić

  To bardzo wrażliwy narząd i niektóre tradycyjne potrawy mogą ją podrażniać. Trzeba o nią dbać, by po uroczystym obiedzie nie dała się nam we znaki.

 • Przesilenie wiosenne. Jak pokonać zmęczenie i senność

  ...żywienia najważniejszym źródłem energii są węglowodany złożone. Znajdują się głównie w produktach zbożowych. To one powinny występować w diecie w jak największej ilości. To dzięki nim mamy energię do pracy(...). Najlepiej w małych dawkach, ale systematycznie. Jak najczęściej ruszajmy się na świeżym powietrzu. Sprzyja to obniżeniu poziomu hormonów stresu. To także idealny sposób na zrzucenie zbędnych...

 • Nie żałuj kurkumy

  Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone, bez konserwantów i sztucznych barwników. Związki te bowiem nasilają choroby reumatyczne. Jak można im zapobiegać? Zmień dietę i częściej używaj kurkumy.

 • Witamina D3 tak wiele potrafi!

  To słońce pobudza jej produkcję w organizmie. Zimą, gdy jest go mniej, warto szukać innych źródeł tej witaminy. Sprawdź, jak pomoże ci cieszyć się dobrym zdrowiem na dłużej.

 • Choroba wieńcowa w porę powstrzymana

  Dawniej sądzono, że problemy z sercem to męska domena... Dziś wiadomo, że powinnyśmy zatroszczyć się o ten ważny narząd równie mocno, jak panowie!

 • Ryby mają głos

  Kucharze zachwalają ich zdrowotne właściwości. Ale ryba rybie nierówna. Które najlepiej jeść? Specjaliści nie są zgodni: dietetycy mówią jedno, ekolodzy drugie. Sprzeczne zalecenia ekspertów sprawiają, że łatwo się pogubić. Jak wyplątać się z tej sieci? Oto nasz przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, co lepsze: szprotka czy płotka.

 • Witamina D: Zdrowotny hit

  Witamina D zapobiega zawałom i osteoporozie, chroni też przed otyłością. Jej niedobór może wywołać zarówno chandrę, jak i grypę. Warto wiedzieć, jakie objawy mogą świadczyć o niskim poziomie tej substancji w organizmie.

 • Wątroba na wyjeździe

  Lato jej nie służy. Jemy byle jak, w pośpiechu i niezdrowe fast foody. Nic więc dziwnego, że wątroba potrafi się zbuntować – nabrzmiewa i zaczyna się rozpychać, powodując ból.

 • Cudowne właściwości DHA?

  Naukowcy przekonują, że odpowiednia dawka DHA chroni przed stanami zapalnymi, zwyrodnieniem plamki żółtej, chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz mózgu, jak np. choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie zanikowe boczne.  Najważniejsze jest tu określenie: odpowiednia dawka. Bo zbyt duża dawka kwasów DHA, zwłaszcza przyjmowana w postaci suplementów diety, niekorzystnie wpływa na organizm...

Przepisy na temat: sledz jak sardynka
 • Ryba rybie nierówna

  ...przyswajalnego białka. Z powodzeniem zastąpią czerwone mięso i drób, a najlepiej jeść te dwa rodzaje pokarmów wymiennie. W dniu, w którym jemy ryby, możemy zrezygnować z innych produktów białkowych, jak mięso(...). Ilość kwasów omega-3 w każdej rybie jest inna.   Im jej mięso tłustsze, tym ich więcej. Najkorzystniej wypadają ryby morskie, np. łosoś, halibut, śledź makrela, sardynka, szprot itp. Najmniej kwasów omega...