• Informacje na temat:

  szarlotka wykwintna

Artykuły na temat: szarlotka wykwintna
 • Dania z anegdotą

  Przygotowując najsłynniejsze dania z kuchni polskiej i światowej, dowiemy się m.in., gdzie powstał majonez, dlaczego aż cztery osoby powinny przyprawiać sałatę, czym jest "czernina" znana z Pana Tadeusza i co naprawdę kryje się pod nazwą "szarlotka". "Dania z anegdotą", Hanna Szymanderska. Wydawnictwo Świat Książki. Premiera: wrzesień 2006.

 • Tajemnice białego złota w fabryce porcelany

  Niewielkie, obronne miasteczko niedaleko granic Polski zdobyło wielką sławę i ogromne pieniądze na początku XVIII wieku, kiedy wymyślono w nim, po raz pierwszy w Europie, jak robić porcelanę. Do tej pory przez 11 wieków potrafili to robić tylko Chińczycy. Miśnieńska porcelana, zwana białym złotem, stała się źródłem bogactwa władców Saksonii i wpłynęła na rozwój miasta, które do dziś zachowało swój piękny i kameralny charakter.

 • Wypieki z orzechami

  ...i arachidowe - te (w wersji niesolonej) najlepiej wykorzystywać do dekoracji deserów: lodów, galaretki z bitą śmietaną itp. Do szarlotki. Szarlotka będzie bardziej smakowita, jeśli uprażone jabłka na...

Wideo na temat: szarlotka wykwintna
 • Szarlotka w szklance - błyskawiczny przepis na deser

  Przepis na szarlotkę w szklance to wyjątkowa i ekspresowa wręcz propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają cieszyć się pysznymi deserami z owocami! W kilka chwil możecie wyczarować przepyszne słodkości, które świetnie sprawdzą się i na co dzień, i od święta. Do ich przygotowania potrzebujecie jedynie kilka składników, co jest dodatkową zaletą: to naprawdę tani sposób na wykwintny deser! Zobaczcie nasz prosty przepis na szarlotki w szklance - zdziwicie się, jakie to proste!