• Informacje na temat:

  szlachcice

Artykuły na temat: szlachcice
 • szlachcic

  warchoł m IV , DB. -a, Ms. ~ole; lm M. -y, DB. -ów «człowiek łamiący prawo, zakłócający spokój, wywołujący przez swą kłótliwość...

 • Skazy skórne u kobiet

  Dermatolog Aleksandra Szlachcic opisała w programie "Bez recepty" najczęściej występujące u ludzi skazy skórne. Pojawiły się wśród nich pękające naczynka, rogowaciejące pięty, cellulit, przebarwienia i zapalenie mieszków włosowych.

 • Słodycz zemsty

  Celia St. Remy Sinclair od lat nienawidzi lorda Northingtona, angielskiego szlachcica, który przyczynił się do śmierci jej ukochanej matki, po czym uciekł do Anglii.

 • Premiera nowego Teatru Musicalowego - La Fabrique Musicale

  15 listopada, odbędzie się premiera Teatru Musicalowego La Fabrique Musicale. Przedstawienie Abba Club, dla którego tłem jest muzyka szwedzkiego zespołu Abba, zaprezentuje niezapomniane hity w nowych ciekawych aranżacjach.

 • ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  Zaklęta w ducha niewierna żona, rycerz bez głowy albo wielki, dziki pies - w Polsce nie brakuje miejsc, w których straszy. Owiane tajemnicą, pełne grozy i przerażających historii są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Lubisz się bać? Czytaj dalej!

 • Kaszuby: Raj dla żeglarzy i odkrywców

  Tamtejsze jeziora słyną z tego, że można po nich pływać od wyspy do wyspy, a któraś to... wyspa skarbów! Inna legenda mówi o rusałce, którą może spotkać samotny żeglarz na Wdzydzach.

 • Walka o włos

  Wypadanie włosów to naturalny stan. Kiedy jednak ilość traconych włosów zaczyna niepokoić, należy zgłosić się do lekarza. Osłabienie włosów może bowiem wynikać z problemów zdrowotnych.

 • Pierwsza intymna biografia żelaznego Feliksa

  Pierwsza w wolnej Polsce, wielowymiarowa i kontrowersyjna biografia Żelaznego Feliksa. Zawiera nigdy niepublikowane listy Dzierżyńskiego do rodziny oraz miłosne wyznania do kochanek - przechwycone przez państwowe służby w obawie przed skandalem, ukryte na kilkadziesiąt lat w ściśle tajnych archiwach moskiewskich.

 • Serial „Czarne chmury”: Tego o nim nie wiecie!

  Każdy premierowy odcinek, który nadawano w niedzielny wieczór, trzymał widzów w napięciu. Była to rozrywka na najwyższym poziomie.

 • Niegrzeczna tajemnica Smoczej Jamy

  Od zarania dziejów ludzkości istniały miejsca, gdzie można było uprawiać swawolną miłość. Znane one były już na przełomie VII i VI wieku przed naszą erą. Pomysłodawcą pierwszego w dziejach ludzkości domu schadzek (państwowego zresztą) był Grek Solon (635-560 p.n.e), ateński mąż stanu, poeta i prawodawca, zaliczony do "siedmiu mędrców greckich".

Dyskusje na temat: szlachcice
 • Re: Mateusz Król: Jak został królem

  To będzie za 5 odcinków ,na zamkowym murze kotwica z Polską walczącą a szlachcice Sarmaci już będą projekt robić

 • Re: Kebab w łódeczkach z kapusty

  Kebab to danie staropolskie,szlachcice to jadali !!!!! To patryjotyczne pozywienie jedza prawdziwi patryjoci jak i prawdziwi ,,polcy i polacy,, Nwet pan Kaczynski jada to na sniadanie , a teraz z kapusta to juz caly ,,rzad,, zacznie I pan maciorewicz rownierz !!!!!

 • Re: Kazimierz Wielki zamknął swoją żonę w wieży

  niewiele bierze sie pod uwagę fakt że podczas okupacji watykanu ludność pochodzenia polskiego została ograniczona wyłącznie do wsi - polacy to byli szlachcice i chłopi - taki panował system gospodarczy za chrześcijaństwa i trwał do 1939, kiedy został zlikwidowany a większość ludzi zginęła podczas wojny. Polskie miasta i miasteczka zamieszkiwali żydzi - i tak jest do dzisiaj, tyle że podczas wojny

 • Re: Sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie

  oni nie są winni , bo nie mogli się Jej przeciwstawić a szlachcice zaś nie mogli ich surowo ukarać i się przeciwstawić woli samej Matki Boskiej . Z biegiem wieków tę historyjkę odgrzebano

 • Re: Umberto Eco: W średniowieczu nie palono czarownic!

  Nie tylko... W naszych szkołach uczą marksistowskiej wersji historii wymyślonej na potrzeby propagandy PRL. Tak więc dowiadujemy się bzdury w stylu: husarze mieli wielkie skrzydła na plecach, pod Grunwaldem Wielkiego Mistrza zabiła chłopska piechota, polscy szlachcice pędzili wódkę by upijać nią pańszczyźnianych chłopów, a miecze były tak ciężkie, że tylko Podbipięta mógł nimi walczyć etc...

 • Re: O historii polskiego antysemityzmu

  W każdym narodzie są głupi zli zawistni zazdrośni ludzie Polski chłop robotnik był ciemiężony przez szlachtę która płaciła grosze za ich ciężką pracę A szlachcice bawili się za granica trwoniąc majątek.

 • Re: Kosztowne uczucia

  . Sąsiad pomógł z tym, drugi z tamtym, czasem było bardzo skromnie ale zabawa była wspaniała ! W salach balowych zaś bawili się szlachcice. A co wy dzisiaj robicie ?! Nawet smartfona macie czasem na kredyt , nie macie nic, a wesele wystawiacie jak ci szlachcice 150 lat temu?! Czy wy jesteście normalni ?!

 • Re: O historii polskiego antysemityzmu

  Adekwatny tytuł to "historia polskiego antysemityzmu z żydowskiego punktu widzenia" . Żydzi zostali jlasą średnio nie bo sobie "wskoczyli w miejsce" tylko edyktami królewskimi,a potem decyzjami administracji carskiej. Szlachta jak najbardziej szła z żydami ręka w rękę przeciwko miastom czyli realnie Niemcom dopuki żydom się nie uwidziało zająć tej szlachty miejsce. A pracą bogaci szlachcice