• Informacje na temat:

  aby chleb szcześcia się udał

Artykuły na temat: aby chleb szcześcia się udał
 • Andrzej Wajda: Długo szukał szczęścia

  ...", tłumaczy. Na szczęście udało mu się przetrwać ten trudny czas i po zakończeniu wojny zaczął myśleć o tym, co chce robić w życiu. Interesowało go malarstwo. Miał słabość do artystek W 1946 roku zaczął(...) pewna, czy na to zasługuję. Nigdy nawet nie próbowałam im dorównać. Załamałabym się. Staram się żyć według ich zasad. Ale daleko mi do nich. Mama we mnie pielęgnowała to, że mam wyjątkowe nazwisko. Nie...

 • Lekcja dobrego humoru

  ...- Nie porównuj się z innymi, nie uzależniaj swojego szczęścia od tego, czy będziesz mieć większy dom, lepszy samochód, ciekawsze wakacje - radzi Andrew Matthews w rozmowie z Magdaleną Kuszewską.

 • Wielkanoc z Kasią

  Puszyste babki, kruche mazurki, a może pascha? Jakie słodkie przysmaki w tym roku zagoszczą na waszym wielkanocnym stole? Garścią inspiracji na świąteczne ciasta i szczyptą ciekawostek o wielkanocnych tradycjach podzieliła się z nami marka Kasia.

 • Coś niebieskiego, coś pożyczonego...

  ...mówią, że deszcz wróży szczęście, inni, że morze łez. Podczas uroczystości Idąc do ołtarza młoda para powinna się uśmiechać, aby z uśmiechem przejść przez życie. Potknięcie uważa się za złą wróżbę(...) i bogactwa, czar pryśnie jednak, jeśli nie wyzbieracie ich co do grosza. Ryż jest symbolem płodności i tego, że dzieci szybko się pojawią. Najlepiej, aby jako pierwszy złożył życzenia mężczyzna...

 • Ewa Wachowicz: Życie mnie już tyle razy zaskoczyło

  Trendsetterka, która jako nastolatka serwowała przystawki na kryształowych lustrach. Kobieta, która zaczyna dzień jogą, a kończy w saunie. Fanka podpłomyków i sosu jarzębinowego. W dzieciństwie wchodziła na Turbacz, teraz zdobywa wulkany. Sama jest wulkanem energii. Z Ewą Wachowicz spotkałam się w jej pierwszej, ale na pewno nie ostatniej restauracji.

 • Miłosny horoskop na kwiecień

  Miłość jest nie przewidywalna, wraz z nadejściem wiosny wszystko może się zdarzyć! Horoskop podpowie ci jak pielęgnować szczęśliwy związek, jeśli jednak wciąż jesteś singlem lub singielką, poradzi co zrobić, by zdobyć serce ukochanej osoby!

 • Wojenne kłamstwa

  Pewnego popołudnia oficer AK przyszedł porozmawiać z ludźmi w piwnicy. Powiedział, że żołnierze muszą natychmiast wycofać się kanałami. Za parę godzin mogą zjawić się Niemcy.

 • Nasza Binoszka

  Najbardziej polska z francuskich aktorek. Zachowuje się tak, jakby przed chwilą wstała, a przedtem śniła coś bardzo pięknego i wzniosłego. To osoba, z którą nie papla się o ciuchach, tylko rozprawia o uczuciach, energii i harmonii.

 • Za sznurki

  ..."Nieważne, jak on się z tym czuje, byleby spełnił moje potrzeby". Która kobieta tak myśli o swoim partnerze? Jakaś cyniczna graczka, na pewno nie ja. A jednak: manipulujemy wszystkie, tylko się do tego nie przyznajemy. Nawet przed sobą. Dlaczego, tłumaczymy terapeutka i psycholog Bogna Szymkiewicz.

 • Zakościelny, ale czad!

  ...nadzieję, że w serialu udało nam się uczciwie pokazać złożoność tamtych czasów, uciec od stereotypów i uproszczeń. Nie lubisz ostrych sądów? - Nie. Spędziłem ostatnio trochę czasu za granicą i dotarło(...) bez słowa. Pewnie zachowałem się nietypowo jak na polskiego kierowcę, ale byłem zadowolony, że nie wszedłem na ten sam rejestr, nie dałem się sprowokować i udało mi się zapanować nad emocjami...